Home / Nezařazené / Na druhý pokus

Na druhý pokus

Ptáte zda a kdy budou systemické konstelace v Hampsonu. Budou. Nicméně letošní rok nás učí pružně reagovat na změny. Plánovat je dobré, bez stanovených cílů bychom byli jak plachetnice bez kormidla (nebo přesněji řečeno bez kormidelníka) umístěná doprostřed moře. V závislosti na proudění větru by možná někam doplula. Patrně ale ne tam, kam bychom si přáli. Nehledě k tomu, že s největší pravděpodobností by skončila roztříštěná někde na útesech. Život po nás vyžaduje mít jasný záměr. Musíme být ale připraveni čelit překážkám, které na cestě k našim cílům vyvstanou a operativně upravovat směr.

Jedinou starostí při plánování letošních workshopů systemických konstelací v Hampsonu bylo popasovat se nějak s plným diářem. A dát vědět potenciálním zájemcům, aby se dala dohromady skupinka lidí, jako nutná podmínka k tomu, aby se mohly konstelace konat. A pak přišel virus a s ním související opatření a všechno bylo jinak.

Období karantény nám přineslo určité těžkosti. Obavami o zdraví svých blízkých počínaje a ekonomickými starostmi konče. Přineslo nám však i spoustu pozitivního. Každá situace má v sobě vždy potenciál našeho osobního růstu. Naučili jsme se užívat si čas s rodinou. Pochopili jsme, že výkonost našim práce není přímo úměrná hodinám, které v ní strávíme. Naučili jsme se novým způsobům práce. Několik mých klientů se dohodlo se svým zaměstnavatelem, že budou trvale několik dní v týdnu pracovat z domova a ušetří tak spoustu času nejen dojížděním, ale i eliminací dalších ztrátových časů.

I já sám jsem mimo jiné přišel na to, že s klienty se dá úspěšně pracovat na jejich zadání i on line, pokud nebyla možnost konzultace v mé koučovně v Hampsonu. Existují však věci, které prostě on line nejdou. Bohužel mezi ně patří rodinné konstelace. K této efektivní sebe rozvojové metodě je nezbytně nutné, aby se fyzicky sešla skupinka lidí. A dokonce není možné zajistit ani dvoumetrové rozestupy.

Naplánované jarní workshopy jsme tedy byli nuceni zrušit. S náhradními termíny jsem váhal. Epidemiologická opatření i začátkem prázdnin stále zážitkové workshopy typu rodinných konstelaci znemožňovala. A pak přišla doba dovolených, která bude následovaná mými přesunutými workshopy s přechodem žhavého uhlí. Takže nejbližší slibné volné místo v diáři je 19. září. Využil jsem toho a tuto sobotu naplánoval první letošní workshop rodinných konstelaci. Přihlásit se můžete ZDE.

Pochopitelně víme, že nic v životě není na 100% (s výjimkou smrti). V rouškách, s plexiskly mezi účastníky, či dvoumetrovými rozestupy prostě konstelace neumím. Pokud by koncem září něco takového nastalo, tak prostě budeme hledat zase jiný termín. Nicméně pevně věřím, že s kým se na workshopu setkat mám, tak s tím se nakonec setkám – dříve, či později.

Tlačítko PŘIHLÁSIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru